česká webkatalogy a vyhledávače

Na našich stránkach nabízíme seznam více než 18 000 web-katalogů a vyhledávačů do kterých si můžete zaregistrovat vaše stránky.

SEO - Search Engine Optimization

SEO je zkratka anglického Search Engine Optimization, což v překladu znamená optimalizace pro vyhledávače.

 

Optimalizace je proces při kterém vlastník (programátor) stránky se snaží (vytvořit, upravit, doplnit stránky) o určitá přesně stanovená pravidla a standardy tvorby web stránek, jejichž účelem je předcházet špatnému zobrazení stránky v jakémkoliv prohlížeči i zlepšení čitelnosti vyhledávacími roboty (Google, Bing, ...) a tím i k lepšímu umístění ve výsledcích hledání ve vyhledávačích. Prvním krokem optimalizace je validnosť webstránky - to znamená autor stránky dodržel všechny standardy programování web stránky. Stavstránky si lze ověřit na stránkách www.w3c.org, kde do políčka napíšete vaši web adresu a stisknete Check. Následně se Vám zobrazí informace zda Vaše stránka obsahuje nebo neobsahuje nejake chyby. V případě, že je stránka validní je druhým úkolem majitele stránky zadefinovat si sám pro sebe na jaké slovíčko, nebo slovní spojení chci být ve vyhledávačích na prvním místě, nebo co nejvyšší. Takovým slovům se říká klíčové slovo nebo klíčová slova. Po definování klíčových slov přichází na řadu samotná propagace web stránky a to hlavně registrací do katalogů a vyhledávačů a tvořením takzvaných zpětných linek.

 

definice pojmu - klíčové slovo

Klíčové slovo (anglicky: keyword) je slovo nebo fráze, která vystihuje podstatu vaší web stránky a na jaké slovní spojení chcete přilákat návštěvníky na vaši stránku. Pokud tedy např. máte stránku se zameraním na Pizzu a tato pizzerie je např. v Praha, tak asi klíčová slova pro Vás budou: Pizza, Pizza Praha, pizza jídlo, pizza donáška

Volba klíčových slov je velmi důležitou částí optimalizace. Velmi důležité je, že klíčová slova by se měly nacházet i v textu webstránky, a to v různých kombinacích a obměnách. Darmo budete dělat optimalizaci na PIZZA když Vaše stránka je o autech.

 

Základní faktory SEO

Název domény a URL adresy - Volba názvu domény je jedna z prvních věcí, na kterou je potřeba myslet při tvoření a zaměření nového webu.

Title tag - Tag <title> je velmi mocným nástrojem nejen pro SEO, můžete jím přímo ovlivňovat pozici vašich stránek a zároveň i míru prokliků (CTR).

Meta tagi – Meta tagy se již v současnosti moc nevyužil, ale stále se najdou okolnosti, v nichž je jejich použití výhodné.

Header tagy (nadpisy) - Klíčová slova v nadpisech mají větší váhu než obyčejný text.

Další části html kódu - Do této sekce se dostali onpage techniky, které nemohly být zařazeny do těch předchozích.

Obsah stránek - Obsah stránek - Obsah je základem webových stránek. Pokud máte slabý obsah a málo textu, můžete se snažit optimalizovat, jak chcete, stejně nic nezískáte. Naopak pokud máte vynikající, unikátní obsah, množství kvalitního a relevantního textu, tak stránky přitahují návštěvníky samy.

Struktura webu - Správní struktura webu usnadňuje uživatelům najít požadované informace.

 

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy