18 537 internetowych katalogów i wyszukiwarek

Na naszych stronach oferujemy wykaz ponad 18 000 katalogów internetowych i wyszukiwarek, na których można zarejestrować swoje strony.

SEO to skrót pochodzący z angielskiej nazwy Search Engine Optimization, co w przekładzie oznacza optymalizację wyszukiwarek.

 

Optymalizacja jest procesem, podczas którego właściciel (programator) strony internetowej stara się tę stronę tak stworzyć (zmienić, uzupełnić) zgodnie z pewnymi, konkretnie określonymi prawidłami i standardami tworzenia stron internetowych, aby zapobiec niepoprawnej prezentacji danej strony internetowej w jakiejkolwiek przeglądarce oraz polepszyć czułość wyszukiwania przez urządzenia wyszukujące (Google, Bing itp.), tym samym lepiej plasując się w rankingu wyszukiwania w wyszukiwarkach. Pierwszym krokiem optymalizacji jest ustalenie walidności (zgodności) strony internetowej - to znaczy określenie, czy autor strony dotrzymał wszystkich standardów programowania strony internetowej. Stan danej strony internetowej można skontrolować pod adresem www.w3c.org , gdzie po wpisaniu adresu badanej strony i po kliknięciu na przycisk „Check” pojawi się informacja o tym, czy dana strona zawiera lub nie jakieś błędy. W przypadku, że strona jest walidna, wtedy drugim zadaniem właściciela strony jest zdefiniowanie sobie samemu dla siebie jakie słowa lub frazy słowne powinny być w wyszukiwarkach na pierwszym miejscu lub też jak najwyżej umieszczone. Takie słowa nazywamy słowem kluczowym albo słowami kluczowymi. Po zdefiniowaniu słów kluczowych czas teraz na samą propagację strony internetowej, głownie poprzez rejestrację w katalogach i wyszukiwarkach oraz tworzenie tak zwanych linków zwrotnych.

 

definicja pojęcia - słowo kluczowe

Słowo kluczowe (po angielsku: keyword) to słowo albo fraza, która wyraża istotę Twojej strony internetowej oraz to, na jakie połączenie słowne chcesz przyciągnąć na Twoją stronę internetową odwiedzających. Jeśli zatem masz np. stronę dotyczącą pizzy i pizzerii znajdującej się w Krakow, wtedy Twoimi słowami kluczowymi będą: Pizza, Pizza Krakow, pizza jedzenie, pizza dowóz.

Wybór słów kluczowych jest bardzo istotną częścią optymalizacji. Ważnym jest, aby słowa kluczowe znajdowały się także w tekście strony internetowej, w różnych kombinacjach i odmianach. Ciężko jest optymalizować stronę internetową przy pomocy słowa PIZZA, jeśli strona ta jest poświecona samochodom.

 

Podstawowe czynniki SEO

Nazwa domeny i adresuURL – Wybór nazwy domeny jest jedną z pierwszych rzeczy, o której nie wolno zapomnieć tworząc i ukierunkowując nową web-stronę.

Title tag - Tag "TITLE" jest bardzo silnym narzędziem nie tylko dla SEO, gdyż przy jego pomocy można wpływać bezpośrednio na pozycje swoich stron internetowych i jednocześnie również na liczbę przekliknięć (CTR).

Meta tagi – W chwili obecnej z meta tagów się już w zasadzie nie korzysta, ale ciągle pojawiają się okoliczności, w których ich zastosowanie jest korzystne.

Header tagi (napisy) - Słowa kluczowe w napisach mają większą wagę niż zwykły tekst.

Dalsze części kodu html - Do sekcji tej zaliczamy te techniki On-Page, których nie można było zakwalifikować do poprzednich.

Zawartość stron - Zawartość jest podstawą stron internetowych. Jeśli zawartość tekstu jest słaba i jest go mało, można skorzystać z techniki optymalizacji, jednak i tak niewiele się zyska. Z drugiej strony - przy doskonałej, unikatowej zawartości oraz przy dobrej jakości i relewantnym tekście strony internetowe same przyciągają odwiedzających.

Struktura web-strony - Prawidłowa struktura web-strony ułatwia korzystającym znalezienie poszukiwanych informacji.

 

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy