Web Directory

Propagace - zpětné odkazy

 

Celá off-page optimalizace je vlastně postavena na tom, jak získávat, co nejrelevantnější, nejhodnotnější a nejkvalitnější odkazy pro vaše stránky. V zásadě se dá získávání zpětných odkazů rozdělit do dvou velkých skupin: placené a neplacené, přičemž placené nemusí pouze penězi, ale třeba výměnou linky umístit na Vašich stránkách.

Registrace do katalogů

Na začátku tvorby zpětných odkazů a propagace vaší webové stránky by měla být registrace do katalogů a vyhledávačů. Při registraci obměňujte titulek odkazu tak, aby obsahoval klíčová slova podle možnosti v jiných tvarech a s jinými doplňujícími slovy. Je to nejideálnější způsob budování odkazů na Vaše stránky.

Link exchange - výměna odkazů

Jednou z možností, jak získávat zpětné odkazy, je také výměna odkazů. Jde o dohodu mezi dvěma stránkami, že umístí odkazy na své stránky směřující na stránky toho druhého.

Kupování odkazů

Kupování odkazů je sice lehká cesta, ale nemusí vždy spolehlivě a dobře fungovat z důvodu, že nevíte jak vyhledávače hodnotí tu stránku - podstránku na které bude odkaz na Vaši stránku.

Linkbaiting

Cílem je napsat nebo umístit na Váš web něco zajímavé např.. unikátní video, což donutí ostatní stránky – webmastery, aby na Vás odkazovaly.

PR články

Také kdysi velmi populární metoda na získávání zpětných odkazů. Napíšete článek, který pak odešlete (i s vaším odkazem) na jiných stránkách. Aby to ale mělo smysl, museli byste vždy vymýšlet nové články, abyste získali nový odkaz na své stránky, protože duplicita není přípustná.

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy