Web Directory

Propagácia - spätné odkazy

 

Celá off-page optimalizácia je vlastne postavená na tom, ako získavať, čo najrelevantnejšie, najhodnotnejšie a najkvalitnejšie odkazy pre vaše stránky. V zásade sa dá získavanie spätných odkazov rozdeliť do dvoch veľkých skupín: platené a neplatené, pričom platené nemusí iba peniazmi, ale trebárs výmenou linky umiestnej na Vašich stránkach.

Registrácia do katalógov

Na začiatku tvorby spätných odkazov a propagácie vašej web stránky by mala byť registrácia do katalógov a vyhľadávačov. Pri registrácii obmieňajte titulok odkazu tak, aby obsahoval kľúčové slová podľa možnosti v iných tvaroch a s inými doplňujúcimi slovami. Je to najideálnejší spôsob budovanie odkazov na Vaše stránky.

Link exchange – výmena odkazov

Jednou z možností, ako získavať spätné odkazy, je tiež výmena odkazov. Ide o dohodu medzi dvomi stránkami, že umiestnia odkazy na svoje stránky smerujúce na stránky toho druhého.

Kupovanie odkazov

Kupovanie odkazov, je síce ľahká cesta, ale nemusí vždy spoľahlivo a dobre fungovať z dôvodu, že neviete ako vyhľadávače hodnotia tú stránku - podstránku na ktorej bude odkaz na Vašu stránku.

Linkbaiting

Cieľom je napísať alebo umiestniť na Váš web niečo zaujímavé napr. unikátne video, čo donúti ostatné stránky - webmasterov aby na Vás odkazovali.

PR články

Tiež voľakedy veľmi populárna metóda na získavanie spätných odkazov. Napíšete článok, ktorý potom uverejníte (aj s vašim odkazom) na iných stránkach. Aby to ale malo zmysel, museli by ste vždy vymýšľaťnové články aby ste získali nový odka na svoje stránky, pretože duplicita nie je prípustná.

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy