Propagacja strony i zwiększenie liczby odnośników zwrotnych

 

Cała optymalizacji Off-Page polega właśnie na tym, aby zyskiwać jak najbardziej relewantne, najcenniejsze i najlepszej jakości odnośniki na Twoje strony internetowe. W zasadzie proces pozyskiwania odnośników zwrotnych można rozdzielić do dwóch dużych grup: płatnych i bezpłatnych, przy czym zapłata nie musi dotyczyć jedynie pieniędzy, gdyż płacić można choćby wymianą linku umieszczonego na Twoich stronach internetowych.

Rejestracja w katalogach

Na początku procesu tworzenia odnośników zwrotnych i propagacji Twojej strony internetowej powinna być rejestracja w katalogach i wyszukiwarkach. Przy rejestracji należy zmieniać tytuł odnośnika tak, aby zawierał słowa kluczowe, w zależności od możliwości także w innych formach i z innymi słowami uzupełniającymi. Jest to najbardziej idealny sposób tworzenia odnośników na Twoje strony internetowe.

Link exchange – wymiana odnośników

Jedną z możliwości uzyskiwania odnośników zwrotnych jest również ich wymiana. Chodzi o porozumienie między obydwoma umawiającymi się stronami o tym, że na swoich web-stronach umieszczą odnośniki na web-strony drugiej umawiającej się strony.

Kupowanie odnośników

Kupowanie odnośników jest co prawda łatwą, lecz nie musi być zawsze godną zaufania i dobrze działającą formą z tego powodu, że nie wiemy nic o tym, jak wyszukiwarki oceniają daną stronę internetową - na podstronie której znajduje się odnośnik na Twoją stronę internetową.

Linkbaiting

Celem jest napisanie lub umieszczenie na swojej web-stronie czegoś interesującego, np. umieszczenie unikalnego wideo, co zmusi pozostałych użytkowników–webmasterów, aby stosowali odnośniki na Twoją stronę internetową.

Artykuły PR

Była to kiedyś bardzo popularna metoda zyskiwania odnośników zwrotnych. Należało napisać artykuł, który potem publikowało się (wraz z Twoim odnośnikiem) na innych stronach internetowych. Aby to wszystko miało sens, trzeba było zawsze wymyślać nowe artykuły w celu pozyskiwania nowych odnośników na swoje web-strony, ponieważ powtarzanie się nie jest dopuszczalne.

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy