Web Directory

Registrácia do katalógov je jednou z najdôležitejších súčastí off-page optimalizácie, pretože týmto spôsobom viete prilákať množstvo nových zákazníkov.

Vďaka registrácií získavame kvalitné spätné odkazy na web-stránku, ktoré Vás posúvajú vyššie vo vyhľadávačoch ako je napríklad Google, Yahoo alebo Bing. Návštevníci z katalóv vás našli v odpovedajúcej podkategórii daného katalógu a preto je vysoko pravdepodobné že naozaj hľadajú práve oblať Vašej stránky.

Pomocou registrácie do katalógov prichádzajú na našu stránku noví návštevníci dvomi spôsobmi:
  • návštevníci, ktorí prichádzajú priamo zo stránok katalógu - pokiaľsa stránky nachádzajú v správnej podkategórii získavate návštevníkov, ktorí majú reálny záujem o váš web.
  • návštevníci, ktorí prichádzaju prostredníctvom vyhľadávačov - vďaka registrácii v katalógoch má Váš web viac spätných odkazov a tým má vyššiu váhu, čoho dôsledok je že sa vaše stránky nachádzajú vyššie vo výsledkoch vyhľadávania a tým Vám vyhľadávače posielajú väčšie množstvo návštevníkov.

Veľkou výhodou je to, že registrácia do katalógov je v drvivej väčšine bezplatná.

Údaje ktoré budete potrebovať k registrácii?

K registrácii osobných web stránok do katalógov budeme potrebovať názov, popis, adresu (URL) stránky a mail. K registrácii firemných stránok je potrebné, alebo možné uviesť aj poštovú adresu, kontaktnú osobu a IČO. V niektorých prípadoch Vám pre potvrdenie registrácie príde mail s informáciou o registrácii, pričom pre úplnoť registrácie stránky je nutné kliknúť na priložený odkaz v tele mailu.

 

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy