Informacje o rejestracji w web-katalogach i wyszukiwarkach

Rejestracja w katalogach jest jedną z najważniejszych czynności optymalizacji Off-Page, ponieważ można w ten sposób przyciągnąć wielu nowych klientów.

Dzięki rejestracji uzyskujemy dobrej jakościodnośniki zwrotne na swoją web-stronę, które posuną Cię wyżej wyszukiwarkach, na przykład Google, Yahoo lub Bing. Odwiedzający dany katalog mogą Cię znaleźć w odpowiedniej podkategorii danego katalogu i dlatego jest rzeczą bardzo prawdopodobną, że naprawdę poszukują właśnie tej dziedziny z Twojej strony internetowej.

Dzięki rejestracji w katalogach nowi odwiedzający wchodzą na naszą stronę internetową dwoma sposobami:

  • odwiedzający, którzy wchodzą bezpośrednio ze stron katalogu – jeśli strony te znajdują się w poprawnej podkategorii, wtedy zyskujemy odwiedzających będących rzeczywiście zainteresowanymi naszą web-stroną.
  • odwiedzający którzy wchodzą za pośrednictwem wyszukiwarek – dzięki rejestracji w katalogach Twoja web-strona ma więcej odnośników zwrotnych i tym samym ma większą wagę, czego wynikiem jest to, że Twoje strony internetowe plasują się wyżej w wynikach poszukiwania i dzięki temu wyszukiwarki posyłają Ci większą ilość odwiedzających.

Wielką zaletą jest fakt, że rejestracja w katalogach jest w przeważającej większości bezpłatna.

Dane niezbędne do rejestracji?

Do rejestracji osobistych stron internetowych w katalogach należy podać: nazwę, opis, adresu ( URL) strony oraz e-mail. Przy rejestracji firmowych stron jest niezbędne albo dopuszczalne podanie również adresu pocztowego, danych osoby kontaktowej oraz REGONu. W niektórych przypadkach informacja o rejestracji zostanie potwierdzona przy pomocy e-mailu, przy czym w celu dokończenia rejestracji strony internetowej należy kliknąć na dołączony odnośnik w treści e-mailu.

 

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy