slovenské webkatalogy a vyhľadávače

Na našich stránka ponúkame zoznam viac ako 18 000 web-katalógov a vyhľadávačov do ktorých si môžete zaregistrovat vaše stránky.

SEO - Search Engine Optimization

SEO je skratka anglického Search Engine Optimization, čo v preklade znamená optimalizácia pre vyhľadávače.

 

Optimalizácia je proces pri ktorom vlastník (programátor) stránky sa snaží (vytvoriť, upraviť, doplniť stránky) o určité presne stanovené pravidlá a štandardy tvorby web stránok, ktorých účelom je predchádzať nesprávnemu zobrazeniu stránky v akomkoľvek prehliadači ako aj zlepšeniu citeľnosti vyhľadávacími robotmi (Google, Bing,…) a tým aj k lepšiemu umiestneniu vo výsledkoch hľadania vo vyhľadávačoch. Prvým krokom optimalizácie je validnosť webstránky - to znamená autor stránky dodržal všetky štandardy programovania web stránky. Stavstránky si je možné overiť na stránkach www.w3c.org, kde do políčka napíšete vašu web adresu a stlačíte Check. Následne sa Vám zobrazia informácie či Vaša stránka obsahuje alebo neobsahuje nejake chyby. V prípade, že je stránka validná je druhou úlohou majiteľa stránky zadefinovať si sám pre seba na aké slovíčko, alebo slovné spojenie chcem byť vo vyhľadávačoch na prvom mieste, alebo čo najvyššie. Takýmto slovám sa hovorí kľúčové slovo alebo kľúčové slová. Po definovaní kľúčových slov prichádza na rad samotná propagácia web stránky a to hlavne registráciou do katalógov a vyhľadávačov a tvorením takzvaných spätných liniek.

 

definícia pojmu - kľúčové slovo

Kľúčové slovo (po anglicky: keyword) je slovo alebo fráza, ktorá vystihuje podstatu vašej web stránky a na aké slovné spojenie chcete prilákať návštevníkov na vašu stránku. Ak teda napr. máte stránku so yameraním na Pizzu a táto pizzeria je napr. v Bratislave, tak asi kúčové slová pre Vás budú: Pizza, Pizza Bratislava, pizza jedlo, pizza donáška .

Voľba kľúčových slov je veľmi dôležitou časťou optimalizácie. Veľmi dôležité je, že kľúčové slová by sa mali nachádzať aj v texte webstránky a to v roznych kombináciách a obmenách. Darmo budete robiť optimalizáciu na PIZZA ked Vaša stránka je o autách.

 

Základné faktory SEO

Názov domény a URL adresy - Voľba názvu domény je jedna z prvých vecí, na ktorú je potreba myslieť pri tvore a zamerania nového webu.

Title tag - Tag "TITLE" je veľmi mocným nástrojom nielen pre SEO, môžete ním priamo ovplyvňovať pozíciu vašich stránok a zároveň aj mieru preklikov (CTR).

Meta tagy - Meta tagy sa už v súčastnosti veľmi nevyužíajú, ale ešte stále sa nájdu okolnosti, v ktorých je ich použitie výhodné.

Header tagy (nadpisy) - Kľúčové slová v nadpisoch majú väčšiu váhu ako obyčajný text.

Ďalšie časti html kódu - Do tejto sekcie sa dostali onpage techniky, ktoré nemohli byť zaradené do tých predchádzajúcich.

Obsah stránok - Obsah je základom webových stránok. Ak máte slabý obsah a málo textu, môžete sa snažiť optimalizovať, ako chcete, aj tak nič nezískate. Naopak ak máte vynikajúci, unikátny obsah, množstvo kvalitného a relevantného textu tak stránky priťahujú návštevníkov samé.

Štruktúra webu - Správna štruktúra webu uľahčuje používateľom nájsť požadované informácie.

 

EN directory DE katalog PL katalogi FR annuaire IT CZ katalogy SK katalógy